Honours Boards : Schools | Auckland | All

North Island Secondary School Championship – Girls
 Year Winners
2002 Birkenhead College
  Catherine Vaka, Tash Dallow, Caroline Slooten, Ros McKenzie
2003 Birkenhead College
  Catherine Vaka, Tash Dallow, Caroline Slooten, Ros McKenzie
2004 Epsom Girls Grammar School
  Renee Hooker, Ayla Surtees, Alyce Hooker, Olivia Birdsall
2005 Epsom Girls Grammar School
  Chrissy Lee, Courteney Peck, Louise Prew
2006 Baradene College
  Lee-ande Hill, Florence Ng, Katherine Yip, Marilyn Tan, Monica Stone
2007 Epsom Girls Grammar School
  Lisa Ku, Courtney Kay, Alton Wall, Vanesa Bradley
2008 Baradene College
  Lee-ande Hill, Florence Ng, Marilyn Tan, Katherine Yip
2009 Henderson High School
  Brittany Taylor, Shelley Addison-Bell, Waverley Taylor
2010 Epsom Girls Grammar School
  Tessa Farley, Samantha Leon, Alice Akaoka, Suzie Yang
2011 Henderson High School
  Waverley Taylor, Maria Anderson, Shelley Addison-Bell
2012 Birkenhead College
  Eleanor Adviento, Kelsi Heath, Gabrielle PoChing, Eloise Pointon
2013 Epsom Girls Grammar School Sophie
  Sophie Tran, Jaden Godfrey, Claire Crooks, Sarah Latif
2014 Epsom Girls Grammar School Sophie
  Sophie Tran, Claire Crooks, Anna Parsons, Jaden Godfrey
2015 Epsom Girls Grammar School Sophie
  Sophie Tran, Claire Crooks, Jaden Godfrey, Anna Parsons
2016 Birkenhead College
  Michaela Fleming, Ruby Marsh, Sara Stewart, Zoe Wallace
2017 St Dominics College
  Joelle Burt, Janine Aunzo, Alicia Doyle
   
     
 Year Runners Up
2002 Baradene College
  Anna Dorrington, Kathryn Putt, Deanna Wilkinson, Katie Wright
2003 Westlake Girls High School
  Charmian Pearson-White, Nicki Lewis, Catherine Stewart, Kelly Rowlands, Nicola McNab
2004 Birkenhead College
  Yuu Terazawa, Lisa Coulam, Eloise Coveney, Faoa Gatoloai
2005 Westlake Girls High School
  Lauren Walker, Nava Fedaeff, Erica Lawn, Kate Smith
2006 Birkenhead College
  Ye Jee Choi, Vicki Choi, Hyeo Eun Jung, Gloria Faaee
2007 Baradene College
  Lee-ande Hill, Florence Ng, Monica Stone, Katharine Yip
2008 Epsom Girls Grammar School
  Lisa Ku, Courtenay Kay, Monica Stone, Vanessa Bradley
2009 Epsom Girls Grammar School
  Chelsea Farley, Thivya Jeyaranjan, Tessa Farley, Emily Whelan
2010 Epsom Girls Grammar School
  Kate Smirnova, Marie Tsai, Lisa Wu
2011 Massey High School
  Sophie Prebble, Anna Mullin, Chelsea Oswin, Lisa Mattson
2012 Epsom Girls Grammar School Macauley
  Scarlett Anderson, Macauley Thomas, Olivia Bridgman, Sophie Excell
2013 Epsom Girls Grammar School Chloe
  Chloe Li, Julia Fu, Vanessa Wong, Serena Lu
2014 Epsom Girls Grammar School Benedict
  Bethany Carter, Hannah Macpherson, Snigdha Saha, Gillean Miller
2015 Epsom Girls Grammar School Benedict
  Bethany Carter, Hannah Macpherson, Snigdha Saha, Gillean Miller
2016 Epsom Girls Grammar School Brianna
  Brianna Fuller, Katrina Shepard, Shreya Nair, Jasmine Kaur
2017 Epsom Girls Grammar School Curl Jam
  Gwen Hamilton, Francesca Wilson, Mackenzie Loof, Sanjana Kumar
   
   

Find us on Facebook
Follow us on twitter

Entries Open

Auckland 21st Jubilee Dinner & Bonspiel
Labour Weekend, register ASAP

NZ Masters Games
Dunedin, 5-7 Feb 2018
Save $30 with Early Bird registration by 30-Nov

MCI Doubles 2018
Fri 23 (noon) - Sun 25 Mar

Funding Support

four winds


Performance Brush Co


The Trusts Community Foundation


Lion Foundation


NZ Community Trust


Pub Charity


Otago Community Trust


foundation north logo


Auckland Council


Sport New Zealand

Website support

NZ Curling is grateful to 4success
for their website support

NZ Curling thanks 4success for generous support with website development
Professional Website
Design and Development